قوی سپید

"ایران ملوان" اولین وبلاگ اختصاصی هواداران ملوان

 
نویسنده : Admin - ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۱/۱۸
 

همونطور که ميدونين جمعه سالگرد بزرگمرد فوتبال گيلان و حتی ايران سيروس قايقرانه قبل از اينکه بخوام مطلبی بنويسم . به مطلب درج شده در روزنامه نود اشاره ميکنم .

روزنامه نود :(برای ايران قايقران هنوز زنده است)

خدا رحمتش کند ، پهلوانی بود ، برای يک شهر ، برای يک استان ، اصلا تو بگو برای يک ملت . وقتی خبر دادند که پر کشيد و رفت خيلی ها باور نميکردند . هنوز هم خيلی ها باور نميکنند . ميدانی چقدر گذشته است ؟ به زبان اسان است ، شش سال از مرگش سپری شده و هنوز وقتی به انزلی ميروی شهر پر از ياد و خاطره های اوست . قايقران گيلان در انزلی و حتی در تمام شهر های گيلان هنوز زنده است . مردمش باور نميکنند که او رفت . نميدانيم تا به حال به انزلی رفته ايد يا نه ، در اين شهر انقدر روی در و ديوار اسم سروس و قايقران ميبينيد که سرتان گيج ميرود که اصلا برايتان قابل درک نيست . پهلوانی بود برای ايران بويژه گيلان . مرگ سيروس قايقران در فروردين ۱۳۷۷ و در اوج ناباوری رخ داد ، هنوز هم برای خيلی ها تازه است . فردا سالگرد يل گيلان است . از انزلی خبر ميرسد مردم اين شهر در حال اماده شدن هستند تا روز جمعه ياد و خاطره او و پسرش راستين را که به همراه پدر در ان تصادف هولناک جان به جان افرين تسليم کردند را گرامی بدارند . برای گيلانی ها سيروس هنوز زنده است اگر نبود اين همه از او نميگفتند . خدا رحمتش کند .

*************

سالگرد سيروس مانند طوفانيست که تمام خاطرات خاک گرفته ملوان را زنده ميکند . با شنيدن سيروس بی اختيار اشک از چشمانمان جاری ميشود . قايقران رفت ولی در دل ما او هميشه زنده است ولی ايا قايقرانها باز هم متولد ميشوند . نه قايقران رفت و قايقرانها ديگر متولد نمشوند .

روحش شاد و يادش گرامی .

                                                                                     قایقران روحت شاد