قوی سپید

"ایران ملوان" اولین وبلاگ اختصاصی هواداران ملوان

 
نویسنده : Admin - ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٦/٢٠
 

سلام بچه ها كمكم داره ليگ شروع ميشه . ليگ سختيه اما ما همه اميدواريم براي اينكه عاشق تيممون هستيم . به همين مناسبت اماري رو از ملوان تقديم ميكنم بهتون . ضمنا به بخش تاريخچه باشگاه هم يك بخش اضافه خواهد شد كه حتما بخونين .

ملوان بندر انزلي

سال تاسيس : 1348

مالكيت : نيروي دريايي ايران

رنگ پيراهن : سفيد * ابي

مدير عامل : رشيد سازمند

در سال 1348 بهمن صالح نيا كه در ان زمان دبير ورزش مدارس شهر انزلي بود عده اي جوان را به دور خود جمع كرد و پايه هاي تشكيل تيم ملوان بندر انزلي را ريخت .

 مدتي بعد نيروي دريايي اين تيم را تحت پوشش گرفت . بهمن صالح نيا پدر ملوان در سال 52 خودش سكان هدايت اين تيم را بر عهده گرفت و تا سال 1377 يكسره هدايت اين تيم را بر عهده داشت .

در 31 سال اخير به جز صالح نيا فقط محمد احمدزاده و نصرت ايراندوست هر كدام دو فصل سر مربي ملوان بندر انزلي بودند . ملوان تا سال 1370 در مسابقات مختلف ليگ كشور همواره بهترين  تيم  شهرستاني     بوده اند .

كارنامه مربيان :

تاريخ ملوان را به نوعي بهمن صالح نيا نوشته است او 27 سال مربي ملوان بوده . به جز او* عزيز اصلي * محمد احمدزاده * و نصرت ايراندوست * هم در مقاطعي هدايت ملوان را بر عهده داشته اند .

افتخارات :

قهرمان جام حذفي : سه دوره و در سالهاي 1356 و 1365 و 1369 * بهترين تيم شهرستاني در چهار دوره به عنوان بهترين شهرستاني ليگ ايران در سالهاي 1352 و 1356 و 1368 و 1370 و سه دوره حظور در جام باشگاهها و كسب مقام سومي اسيا و يك نايب قهرماني و چندين مقام سومي و چهارمي از افتخارات ملوان به حساب مي ايند .

ملوان بندر انزلي در هفته اول ليگ برتر که فکر کنم دوشنبه باشه بايد امسال به مصاف فجر سپاسي بريم  . بچه ها دست حق به همراهتان . بچه ها برويد و ملوان باشيد .  راستي بيست شهريوره ها تولدمه ها . مبارك .

به اميد سر بلندي ملوان باباي