قوی سپید

"ایران ملوان" اولین وبلاگ اختصاصی هواداران ملوان

 
نویسنده : Admin - ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۸/٩
 

 

سلام به همه اونهایی که قلبشون به خاطر ملوان میزنه .

همونطور که میدونین ملوان در این هفته در خانه بازی رو به فولاد خوزستان واگذار کرد . یه مقدار راجع به بازی براتون بگم بعد اصل حرفهام رو شروع کن .

گلها :

جواد شیرزاد (دقیقه 43 ) برای ملوان * خداباوی و حمیدی ( دقایق 85 و 88 ) برای فولاد

 

طریقه گل شدن توپها :

1-0 :

یک و دو اشجاری و شیرزاد در سمت راست محوطه جریمه فولاد فرصت شوتزنی را برای شیرزاد مهیا کرد و او هم با یک ضربه محکم و رو پا اولین گل ملوان رو به ثمر رسوند .

 

1-1:

اشتباه محسن گیاهی توپ را به نادر احمدی رساند و سانتر دقیق او با ضربه سر خدباوی به گل اول فولاد تبدیل شد .

 

1-2:

اشتباه ملوانیها در سمت چپ خط دفاعی این بار مبعلی را صاحب توپ کرد و سانتر تماشایی او با ضربه سر حمیدی به گل برتری فولاد تبدیل شد .

(( تیر دربازه فولاد دو بار به لرزه در اومد تا بدشانسی های ملوان کامل بشه ))

 

اتفاقات ویژه :

* 10000 ملوانی از این دیدار دیدن کردن . و تا اخرین دقایق در باد پیروزی قرار داشتن اما در اخر بهت زده ورزشگاه رو ترک کردن .

 

* بعد از گل 2 ملوان با تحریک گلزن تیم فولاد . تماشاگران با سنگ کله دستیار مربی فولاد رو شکوندن ( چه کار بدی ) .

 

* نصرت ایراندوست که انتظار باخت ملوان رو نداشت نتونست ناراحتی خودش رو کنترل کنه و در میان خبر نگاران گریست . ضمنا او سخنانی از استعفا به میان اورد .

 

 * رشید سازمند با رد استعفای نصرت خان از باشگاه ، بازیکنان و کادر فنی حمایت کرد و ضمن تمجید بازی ملوان اضافه کرد : ما در این بازی خوب بازی کردیم ولی بد شانس بودیم .

 

* بعد از پایان مسابقه 2000 ملوانی تا مدتی ورزشگاه رو ترک نکردن و اعتراض خودشون رو نشون دادن و خواستار بازگشت صالح نیا شدن .

 

اونهایی که اینجوری از ناکامی ملوان طی هفته های اخیر ناراحتن . نکنه فکر میکنین نصرت خان تیم قهرمان فصل قبل رو در اختیار داره یا اینکه فکر میکنین ملوان با صالح نیا الان صدر جدول بود . نه، فقط کافیه یه ذره واقع بین باشین ، ملوان بی تجربه است و نیاز به زمان داره .

 

* برای ایراندوست !!!

نصرت خان نباید اینقدر احساساتی باشه . هر چند که ما برای اشکهای نصرت خان ارزش قائلیم ، اما ایراندوست باید سعی در رفع نقاط ضعفش کنه .

ملوان طی این مدت از سیستمهای زیادی استفاده کرده . ۴-۵-۱  * 4-4-3 * 3-5-2 و 4-4-2 از سیتمهایی بودن که ملوان برای اجرای اونها انعطاف نشون داده .

بین این سیتمها موفق ترین اون سیتم متغییر ۴-۵-1 و 4-3-3 بوده سیستمی که با توجه به شرایط قابل تغییره .

در این سیستم وقتی که ملوان به حالت دفاعی بازی میکنه وسعی در حفظ نتیجه داره تیم به صورت ۴-۵-1 بازی میکنه . در این حالت بخاطر تعدد نفرات در میانه میدان باعث میشه تا حریف میانه میدان رو از دست بده و چون قصد داره بی مهابا به دربازه ما حمله کنه بخاطر فاصله ای که بین خطوطش به وجود میاد نظم تیمی خودش رو از دست میده .

در این حالت غلامین که به عنوان مهاجم نوک ملوان بازی میکنه با اخرین مدافعین حریف حرکت میکنه و دیگر بازیکنان وظیفه دارن با پاسهای توی عمق و پشت مدافعین اون رو صاحب موقعیت کنن .

ضمنا در این سیستم وقتی تیم حالت هجومی پیدا میکنه دو هافبک کناری از دو طرف خودشون رو به خط حمله نزدیک میکنن و ملوان با سه مهاجم به دربازه حریف حمله ببره و سیسم به 4-3-3 تغییر پیدا میکنه و با ارائه یک دفاع خطی و با پشتوانه بازیکنانی با قدرت بدنی بالا و سرعت و کار تیمی میتوان هر دفاعی رو باز کرد .

که ملوان از تمامی فاکتور های موجود برخوردار میباشد . سیستمهای 4-4-2 و 3-5-2 در ملوان جواب نخواهد داد چون باعث میشه هافبکهای کناری نتونن کارائی خودشون رو نشون بدن ، شاید اگر در بازی فولاد قربانی و گیاهی مثل دو هافبک میانی یعنی اشجاری و زارع بازی میکردن الان ملوان با اختلاف چند گل فولاد رو شکست داده بود .

ایراندوست باید به بچه ها فرق لیگ یک با لیگ برتر رو بگه . بابا فولاد و ابومسلم ، نیرو محرکه قزوین یا شهید قندی نیستن که وقتی یه گل عقب افتادن بیخیال بازی بشن و واستن تا ما تعداد گلهامون رو زیاد کنیم . بچه ها باید ارزش گلهایی رو که پیش میفتند بدونن .

ارزوی همه ما موفقیت ملوانه و کسانی که هنوزم تو جنگ صالح نیا و ممی سیر میکنن بهتره که از خواب بیدار شن .

الان فقط موفقیت ملوان مهمه و همه ما باید از ایرندوست حمایت کنیم .

فعلا بابای