حرکت خودجوش هواداران ملوان در اعتراض به استفاده از گاز اشک آور در ورزشگاه !!!

با سلام ...

هواداران ملوان با ماسک سفید در سن سیروس حاضر میشوند :

هواداران ملوان در حرکت خودجوش قصد دارند تا ضمن سپید پوش کردن ورزشگاه پیر سن سیروس انزلی این بار در اعتراض به برخوردی که در فینال جام حذفی در حقشون روا داشته شد با تهیه ماسک سفید رنگ از داروخانه ها در ورزشگاه حضور یابند .

از سایر عزیزان درخواست میشود ضمن خبررسانی در صورت امکان چندین ماسک تهیه کنند تا در اختیار کسانی که احیانا در جریان نبوده اند نیز قرار دهند .

پرتاب گاز اشک آور بر روی سکوهای انزلی باعث شد تنی چند از نوجوانان زیر دست پای هوادارن مانده یا از روی سکوها سقوط کنند در حالی که در صورت تمهیدات مناسب نیروی انتظامی خیلی راحت میتوانست در مقابل 50 - 60 نفری که فنس های ورزشگاه را شکستند ایستادگی کند .

ضمن اینکه بار دیگر باید این نکته را باید مسئولین ورزش کشور یادآور شد وقتی در بسیاری از شهرهای غیر فوتبالی نظیر کاشان ورزشگاههای استاندارد راه اندازی میشود چرا باید حق شهر توریستی و اقتصادی بندر انزلی که دارای نهادهای دولتی پردرآمدی نظیر شیلات ، گمرک ، منطقه آزاد و ... است باید نادیده گرفته شود و در حوادث ورزشگاه انزلی همه شما مسئول و مدیون مردم شهر انزلی هستید .

با این حرکت نمادین بار دیگر هواداران ملوان اتحاد و همبستگی خود را در حمایت از قوی سپید گیلان به معرض نمایش خواهند گذاشت و بار دیگر افکار عمومی را درخصوص برخورد بدی که در حق هواداران ملوان روا داشته شد به قضاوت دعوت خواهند کرد .

ملوان صفر _ راه آهن صفر

بازی با راه آهن با تساوی بدون گل در زمین لغزنده انزلی برگزار شد اما این امید رو توی دل ما زنده کرد ملوان داره بازی به بازی بهتر میشه و باز هم مربی بی ادعای انزلی چی در صدد ارائه بازیهای روی زمین خوب همانند فصل پیشه .

اگر ملوان کمی شانس یارش بود یا از وجود تماشاگرانش بی بهره نبود مطمئنا راه آهن به راحتی در بندر انزلی زمین گیر میشد .

ضمن اینکه طبق معمول گزارشگران شبکه باران هر از گاهی باید عقده های خودشون رو سر نماینده انزلی خالی کنن که مطمئنا در بازی با مس از خجالت آقای پوربخش در خواهیم آمد .

اما در خصوص بازی پرسپولیس و اتفاقات ورزشگاه متاسفانه اون روز بسیار درگیر بودم و نتونستم برم استادیوم اما از همه بروبکس غیور ملوانی که ملوان رو مثل همیشه تنها نذاشتن تشکر میکنم .

اندراحوالات بارباپاپاهای پرسپولیس و گرگهای تراکتوری :

1. لنگیا ثابت کردن اگه داور و فدراسیون پشتشون نبود به هیچ وجه از پس ملوان 11 نفره بر نمیومدن . با اینکه پرسپولیس به مراتب از فصل قبل قوی تر شده بود و ملوان چندتا از مهره های اصلیش رو از دست داده بود لنگ تهران رو در اولین قدم توی آزادی زمین گیر کردیم که اگه واقعا ترکیب فصل قبل حفظ شده بود شکست حریف توی آزادی دور از دسترس نبود .

2. بعد از بی حرمتی هواداران تراکتور که حتی کار به نبش قبر و توهین به اهالی دوره مشروطه تا امروز انجامید .  همون شعارها در ورزشگاه آزادی هم شنیده شد که لازم چند نکته رو یادآوری کنم . همه جای دنیا شعار های نژادپرستانه بیشترین جریمه رو داره اما متاسفانه بسیاری از شهرهای ایران به خاطر نفس فوتبال به این رشته علاقه مند نیستن و از این ورزش دنبال هویت هستن که متاسفانه چیزی هم نصیبشون نخواهد شد .

تمام قهرمانی ها و افتخارات ملوان که این تیم رو تا سال 1380 پر افتخارترین شهرستانی فوتبال ایران کرده به اندازه امثال سیروس قایقران برای انزلی محبوبیت به همراه نداشته .

قدمت فوتبال توی شهر انزلی به مراتب بیشتر از شهرهایی نظیر تهران و تبریزه و انزلی جزع 4 شهر اولی بوده که صاحب فوتبال شده و علافه هواداران انزلی به فوتبال قدمتی به مراتب کهن تر از تاریخ باشگاه ملوان داره و میشه اون در باشگاهی نظیر گیو انزلی جستجو کرد .

اما فحاشی تبریزی ها در حالی اتفاق افتاد که به گواه هواداران خود تراکتور طی دو فصل اخیر تبریزی ها تنها تیمی بودند که با پرچم رنگی راهی شهر انزلی میشدند و حتی بیرون از ورزشگاه عکس یادگاری می انداختند و این پاسخ هواداران ملوان شهری که به جز رنگ سفید رنگ دیگری رو برنمیتابد بر هواداران تراکتور طی بازیهایی که ما میهمان آنها بودیم بود .

که متاسفانه در بازی آخر هواداران تراکتور از این مساله سوء استفاده کرده و قصد داشتن جمعیت تبریز رو به رخ انزلی بکشند و با شعارهای تمسخر آمیز صبر هواداران ملوان را لبریز کردند و در قبال شعارهایی که عده ای در ورزشگاه انزلی سر دادند حوادث بازی شهرداری را رقم زدند که غیر قابل مقایسه با شرایط بازی در انزلی بود .

مطمئنا هواداران ملوان این بی حرمتی ها را با بی حرمتی پاسخ نخواهند گفت اما آیا واقعا راه مبارزه با نژاد پرستی ، نژادپرستیست ؟ به هر حال مطمئنا هواداران تراکتور هم امسال همانند سالهای قبل اجازه حضور در شهر انزلی را نخواهند داشت مگر اینکه در برخورد خود تجدید نظری جدی کنند و حرمت هوادداران دیگر تیمهای شهرستانی را نیز حفظ کنند .

وعده ما بازی با مس سرچشمه با ماسکهای سفید در سن سیروس انزلی ...

/ 13 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بنیامین

سلام هر روز با یکی از مناجات های شهدا به روز میشوم باشد که با حضورتان هم از مطالب بهره ببرید و هم با نظراتتان راهنمای حقیر باشید[گل]

بنیامین

سلام ممنون از حضورت تو وبم و هم نظرت تو ملوان کلاب که جای احسنت داره البته من هم یه نظر دادم خوشحال میشم نظرت رو در موردش بدونم البته اگه هنوز تایید شده باشه چرا براش شعر نذاشتی مری مری مرا چره بیچه بی غم و غصای همه می دیل دیچه بی تی تنه داره حصیر مرزه و ماله دروغ نیه بهشت تی زیر پایه مری ماری مرای دادای به غربت مرای دادای به دست نامروت

عاشق

شهدا را یاد کنید حتی با ذکر یک صلوات[گل]

بنیامین

با روضه ناموسي برادرم بشير (اول مطلب توضيح دادم)به روزم حتما نظر بذاريد واطلاع بديد به دوستانتان كه بخوانند. جان مولا تا آخر بخون بچه مسلمون[گل]

نامی

سلام دوست عزیز... با وب شما از طریق ملوان کلاب اشنا شدم من ""دانیال دخانی"" هستم خوشحال میشم با ""سپیدموج"" وبلاگ بنده،تبادل لینک داشته باشی[لبخند] منتظر کامنتت تو سپیدموج هستم[خداحافظ]

نامی

سلام دوست عزیز منم لینکت کردم پیش ما بیا[چشمک]

armaghan

اگه با تبادل لینک موافقی بیا بهم بگو مرسی

نامی

............@@@ ............@@@@@@@@@ ...............@@@@@@@@@ ....................................@@ ....................@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ......................@@ .................................................. @@@...............................@@@ @@@................................@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@@@@@@@@@@@@@ ..................@@...@@ ..................@@...@@ ......................@@ ......................@@ ............................ ...............@@@@ .............@@.......@ ................@@@@@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ..............................@ سلااام... یه سر به ما بزن...

بنیامین

عیدتون مبارک[گل] [گل] [گل] [گل][لبخند]