همونطور که ميدونين جمعه سالگرد بزرگمرد فوتبال گيلان و حتی ايران سيروس قايقرانه قبل از اينکه بخوام مطلبی بنويسم . به مطلب درج شده در روزنامه نود اشاره ميکنم .

روزنامه نود :(برای ايران قايقران هنوز زنده است)

خدا رحمتش کند ، پهلوانی بود ، برای يک شهر ، برای يک استان ، اصلا تو بگو برای يک ملت . وقتی خبر دادند که پر کشيد و رفت خيلی ها باور نميکردند . هنوز هم خيلی ها باور نميکنند . ميدانی چقدر گذشته است ؟ به زبان اسان است ، شش سال از مرگش سپری شده و هنوز وقتی به انزلی ميروی شهر پر از ياد و خاطره های اوست . قايقران گيلان در انزلی و حتی در تمام شهر های گيلان هنوز زنده است . مردمش باور نميکنند که او رفت . نميدانيم تا به حال به انزلی رفته ايد يا نه ، در اين شهر انقدر روی در و ديوار اسم سروس و قايقران ميبينيد که سرتان گيج ميرود که اصلا برايتان قابل درک نيست . پهلوانی بود برای ايران بويژه گيلان . مرگ سيروس قايقران در فروردين ۱۳۷۷ و در اوج ناباوری رخ داد ، هنوز هم برای خيلی ها تازه است . فردا سالگرد يل گيلان است . از انزلی خبر ميرسد مردم اين شهر در حال اماده شدن هستند تا روز جمعه ياد و خاطره او و پسرش راستين را که به همراه پدر در ان تصادف هولناک جان به جان افرين تسليم کردند را گرامی بدارند . برای گيلانی ها سيروس هنوز زنده است اگر نبود اين همه از او نميگفتند . خدا رحمتش کند .

*************

سالگرد سيروس مانند طوفانيست که تمام خاطرات خاک گرفته ملوان را زنده ميکند . با شنيدن سيروس بی اختيار اشک از چشمانمان جاری ميشود . قايقران رفت ولی در دل ما او هميشه زنده است ولی ايا قايقرانها باز هم متولد ميشوند . نه قايقران رفت و قايقرانها ديگر متولد نمشوند .

روحش شاد و يادش گرامی .

                                                                                     قایقران روحت شاد

/ 5 نظر / 4 بازدید
niusha

باور من این است که شگفت انگیزترین چیزها در زندگی ، کشف انسانی دیگر است ، که با او رابطه انسان در گذران سالها ژرفایی پرشکوه ، زیبایی وسرور می یابد . « سرها والپول»

foad_adidas

abay maro divane kardi ke baba esme sirus abayo miari divane misham dige khodai khoda biamorze

علی 2 آتیشه

سلااااااااااااااام شاهین جان .. اول اینکه سال نو رو بهت تبریک میگم و آرزو میکنم سال خوبی داشته باشی...دوم ممنونم از اینکه بهم سر زدی و لینک منو گذاشتی همین الان جبران میکنم و لینکت رو میزارم ..... و اما.... مرحوم سیروس قایقران توی قلب همه ماست ..منکه عاشق و شیفته اون بودم...آخه منم چون اصلیتم شمالی هستش یه تعصب خاصی نسبت به اون مرحوم داشتم از متن زیبای تو لذت بردم...در مورد ملوان هم فقط همینو بگم که ملوان تیم دوم منه و با تمام وجود دوست دارم که به دسته برتر صعود کنه...ولی...........

abay

مـــــــــــــلوان ۱ شهيد قندی ۱******ملوان قوی سپيد خزر

hamidreza javid

سلام شاهين جان همين امروز با سيدجلال حسينی مصاحبه دارم فاميل ماست امروز ميرم خونشونbyebye