تلخ ترین وقایع در تاریخ فوتبال ایران ننگین ترین جام حذفی به تهران رفت

با سلام بعد از مدتهای زیاد مجبور به نوشتن مطلب شدم از ظلمی که در حق مردم شهرم روا داشته شد و از جشنی که به عذای عمومی تبدیل شد .

 

منتشر شده توسط سایت گل

طبق آمار رسیده تعداد تلفات بازی بیش از سه نفر میباشد . اینجا بندر انزلیست زادگاه غفورجهانی مردی که فوتبال ایران را برای اولین بار جهانی کرد . اینجا بندر انزلیست شهر فوتبال ...

 

بغضی که از سه شنبه ننگین فوتبال ایران گلوی من را میفشارد و شکستنی نیست و قلمی که توان بازگو کردن ظلمی را که به فوتبالی ترین شهر ایران روا داشته شد را ندارد .

 

مگر این مردم خواسته شان چه بود که امروز لباس سپیدشان به پیراهن مشکی عذا تبدیل شد ؟ مگر یادتان رفته این شهر چقدر حق به گردن فوتبال ایران دارد ؟ مگر غیر از این است که مردم نجیب شهر ما با تمام ظلمی که در حقشان روا داشته شد با تمام شعار های نژاد پرستانه ورزشگاه آزادی باز با پرچم سه رنگ ایران شعار اصلی تیم را " ایران ملوان " سر دادند .

 

 

ایران ملوان به گیلکی همان ملوان ایران است هوادارانی که افتخارشان بومی ترین و ارزان ترین تیم این فوتبال پر از زر و تزویر است و با سالها خون دل به یاد سالیان پر از افتخار باردیگر ملوانشان را همه افتخارشان را به فینال کشور رساندند ، با آنها چه کردیم ؟ 

یادآور میشوم کلیه اتفاقات انتهای دیدار ملوان _ پرسپولیس از پیش تعیین شده بود و در این میان تنها با جان عده ای بیگناه و علاقه مند به فوتبال در این شهر بازی شد . آقایان خون بیگناه پایمال نخواهد شد و شما در پیشگاه خدا در باره ی هر چه به مردم این شهر روا داشتید مسئولید ...

اصلا فردی که به وسط زمین میدوید و لبخندی بر لب داشت انزلی چی نبود ؟ چرا باید در آن لحظات حساس کسی وقت بازی را تلف کند ؟ که متاسفانه برخورد ماموران امنیتی با این فرد هم چندان خوشایند نبود . شلیک گاز اشک آور در بین تماشاگران بر روی سکوها و پرتاب سنگ به سمت هواداران  توسط پلیس که همه و همه علامت سوالی است بی پاسخ در ذهنم ؟که تنها منجر به تشدید تنش در بین هواداران شد . آیا کسی او را میشناسد انزلی شهر کوچکی است ؟ 

آیا باید با سوت پایان بازی حال که توانایی حفظ امنیت ورزشگاه پیر انزلی را نداریم سریعا بعد از سوت شعر قهرمانی پرسپولیس پخش شود . نمیشد با نیم ساعت تاخیر این جام ننگین سرخ را به سرخ ها تقدیم میکردید ؟!!

 

آقایان میدانید چند نفر در لابلای دست و پا ماندند ؟ مگر ورودی ورزشگاه و گستردگی جمعیت را ندید که بین تماشاگران گاز اشک اور رها کردید ؟

فیلم افرادی که زیر دست و پا ماندند ، روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود فیلم پرتاب گاز اشک اور و خروج تماشاگران از ورزشگاه تختی بندر انزلی

 

نمیدانیم بین دو نیمه چه گذشت که آن بازی نمایشی مسخره را در نیمه دوم شاهد بودیم ولی آقایان بازیچه قراردادن احساسات مردم یک شهر و این همه درد و رنجی که از این وقایع بر پیکر شهر نشسته است تا مدتها از بین رفتنی نیست .

قهرمانی ننگین سرخ پوشان تهرانی را به مافیای فوتبال ایران ، سازمان تربیت بدنی ، کمیته داوران و همه دست اندرکاران تبریک میگوییم .

سازمان تربیت بدنی :

جناب آقای سعید لو آیا صرف تحت پوشش قرار دادن باشگاههای سرخابی با سرمایه های هنگفت دلیل این حق خوری در مقابل چشم هفتاد میلیون بیننده میشود ؟ متاسفانه شما صبر میکنید تا لیگ برتر تمام شود و سپس برای قهرمان جام حذفی برنامه ریزی میکنید .

چگونه شب آسوده سر بر بالش میگذارید ؟ هدفتان این بود که استقلال و پرسپولیس را فینالیست کنید در هر صورت چه برد و چه باخت استقلال پرسپولیس را نیز راهی بازی های اسیایی کنید .آیا  همه ی اینها دلایلی نیستند برای سرپوش روی ریخت پاش های صورت گرفته سازمان برای تیم های سرخابی .

کمیته داوران :

پرسپولیس در شرایط عادلانه حد اقل با اختلاف دو گل از ملوان ضعیف تر است و این را ما چه در لیگ برتر و چه در جام حذفی ثابت کرده ایم .

هم سر فولاد را در مقابل پرسپولیس بریدید و هم سر ملوان را در مقابل استقلال ، کاش در آن بازی پیروز نمیشدیم و این همه تلخی و رنج را نمیدیدیم . ضربه ای که شما به بدنه ی فوتبال انزلی وارد کردید به این سادگی ها خوب شدنی نیست . که فاحش ترین صحنه ها را میتوان به پنالتی گرفته نشده ملوان و اخراج مسلم دروازه بان استقلال و اخراج اشتباه هادی تامینی مدافع تاثیر گذار ملوان که نبودش در بازی فینال در تهران ضربه ای مهلک بر پرهای قوی سپید انزلی بود .

آقایان کارشناس داوری مگر میشود یک تیم در یک بازی به این حساسی که داوران باید مراقب رفتارشان باشند 10 خطا داشته باشد و در نتیجه :

2 پنالتی

2 اخراجی

2 اخطاری

واقعا خجالت آور است آقای فغانی شما نون توی خون این مردم کردید امیدوارم از گلویتان پایین نرود .  

و در بازی برگشت هم که آقای ممبینی وظیفه خفه کردن بازی را داشت ... اقای ممبینی واقعا کارت دقیقه نود به علیرضا حقیقی که از دقیقه یک بازی مشغول وقت تلف کردن بود واقعا دردی از ملوان دوا کرد ؟ یا این کارت را هم در دقایقی دادید که لحظاتی را هم شما به نفع پرسپولیس بگذرانید .

آقای جواد خیابانی خجالت بکشید :

شهر انزلی از داشتن گزارشگران متعصب به تیم خود محروم است در بازیهایی که از شبکه گیلان پخش میشود باید حرفهای چرند وهابی گزارشگر شبکه باران را که شباهت زیادی به شما دارد تحمل کنیم و اما شما که چه در لیگ و چه آن سه شنبه ننگین سنگ تمام گذاشتید .

آقای جواد خیابانی در استقلالی بودن شما که شکی نیست اما ایا درست است برای بدست اوردن دل هواداران پرسپولیس با اعصاب هواداران یک تیم بازی کنید . به شما چه ربطی دارد چقدر هزینه موبایل اقای پورغلامی چقدر می اید ؟ زمانی که شما بچه بودید همین اقای پورغلامی در همین ورزشگاه با پیراهن ملوان جام قهرمانی بالای سر برده است .

آیا ملوان از عربستان به تهران امده است که شما از گلهای جواد هاشمیان در مقابل ژاپن تعریف میکنید ؟ جواد هاشمیان کجای ان بازی بود اصلا ؟

اقای جواد خیابانی شما باید جایگاه خود را به عنوان یک مجری ملی بهتر بشناسید . ایا واقعا نیمه اول بازی پرسپولیس و ملوان چنگی به دل نزد یا 25 پاس صحیح رد و بدل شده ملوان در مقابل دیدگان 82000 طرفدار پرسپولیس و ستاره های کاغذی قرمز به مزاج جنابعالی خوش نیامده بود ؟

آیا واقعا اگر کاری که با ملوان کردند با هر تیم دیگری چه سپاهان ، تراکتور یا حتی خود پرسپولیس میکردند چه بلوایی به راه می افتاد ؟؟؟؟

آقای خیابانی شعور مردم را به مسخره نگیرید . از برنامه فوتبال برتر هم گله مندیم که چرا به صورت اتفاقی برای چنین دیدار حساسی کارشناسی داوری از برنامه خود حذف کرده بود .

اینجا بندر انزلیست قلب تپنده فوتبال شهرستانی ...

آقای فردوسی پور تمام امید هواداران ملوان بعد از خدا به برقراری عدالت توسط شماست آقای فردوسی پور شما را به خدا زبان گویای عاشقان فوتبالی باشید که صدایشان شنیده نمیشود ... عادل خان عدالت

 

 

توجه توجه !!!!

تبریک فدراسیون فوتبال برای کسب جام خونین قهرمانی در انزلی :

 

    به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در این پیام آمده است:
" تکرار قهرمانی و دفاع از عنوان قهرمانی در فوتبال کار آسانی نیست و باشگاه پرسپولیس علاوه بر اینکه فصل سختی را در رقابت های لیگ برتر پشت سرگذاشت در رقابت های جام حذفی هم با بهترین های تیم های فوتبال ایران بازی کرد و در نهایت با سعی و تلاش و کوشش بازیکنان به قهرمانی جام حذفی و گرفتن سهمیه آسیایی رسید.
فدراسیون فوتبال ایران، این موفقیت را به مدیران، مربیان، بازیکنان و دست اندرکاران و همه کسانی که در این قهرمانی سهم داشته اند تبریک می گوید و برای پرسپولیس آرزوی موفقیت در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا فصل بعد را دارد. "

 

 ======================

این در حالیه که باشگاه پرسپولیس باید از فدراسیون فوتبال تقدیر و تشکر میکرد ... به متن بالا دقت کنید در هیچ متن تبریکی که از سوی فدراسیون صادر میشود عناوینی مثل گذراندن فصل سخت ( چه بسا فدراسیون همراه سازمان تربیت بدنی در این سختی ها سهیم بوده اند ) .

و جمله جالب تر اشاره به سعی و تلاش و کوشش بازیکنان برای قهرمانی است که این نامه خطاب به مدیران باشگاه ها صادر میشود و چنین اشاره ی بی جایی واقعا خنده دار است که مطمئنا جزع دقدقه هایی بوده است که قصد تلقین آن را به افکار عمومی داشتند و مطمئنا از چشم اکثریت هواداران فوتبال ایران پوشیده نخواهد ماند و این جام ننگین از ذهن هواداران ملوان پاک نخواهد شد ... 

==============

مردم انزلی جام ندیده نیستنند/پورغلامی:یکی از مسئولان سازمان لیگ با بلند گو پرسپولیس را تشویق می کرد

حاشیه های بازی پرسپولیس و ملوان همچنان ادامه دارد.فرهاد پورغلامی سرمربی ملوان بندر انزلی دور روز پس از شکست در فینال از مسائلی حرف می زند که تا به حال آنها را به زبان نیاورده است.او ادعا می کند که در حاشیه بازی دو تیم یکی از مسئولان سازمان لیگ بلندگو در دست داشته و پرسپولیس را تشویق می کرده است!پورغلامی می گوید:«قبل از ورود ما به ورزشگاه آن طور که به من گفتند؛ یکی از مسئولان سازمان لیگ بلندگو را برداشته بود و شعار پرسپولیسی می‌داد. ضمن اینکه در پایان مسابقه و بلافاصله پس از سوت داور سرود قهرمانی پرسپولیس در ورزشگاه سر داده شد. این مسائل طرفداران ما را تحریک کرد. چرا اجازه ندادند بازیکنان دو تیم به رختکن بروند و هنگام توزیع جام سرود پرسپولیس پخش شود؟ طرفداران ملوان در حال ترک ورزشگاه بودند که پخش سرود پرسپولیس آنها را تحریک کرد.»

پورغلامی از عزیز محمدی می خواهد تا این مسئله را پیگیری کند نه اظهارات مجید جلالی را.او می گوید:« سازمان لیگ و عزیز محمدی باید این مسائل را پیگیری کنند نه اظهارات مجید جلالی را. جلالی مربی‌ای است که کسی در صداقتش شک ندارد و اتحادیه مربیان که در عید نوروز برای من کارت تبریک فرستاد، باید از جلالی حمایت کند. این اتحادیه نباید فقط برای تبریک و تسلیت باشد. همانطور که داوران حامی دارند مربیان نیز باید پشت سر مجید جلالی باشند و من خودم اولین حامی او هستم زیرا صحبت‌هایش بی‌دلیل نبوده است.ملوان 7 مرتبه در فینال جام حذفی حضور یافته و 3 بار قهرمان شده است. مردم انزلی جام ندیده نیستند اما نباید آنها را تحریک می‌کردند.»

 

=======

آقای صالح نیا از مصاحبه شما متاسفیم " ما هم مثل شما برخی حرکات را که در ورزشگاه صورت گرفت محکوم میکنیم " اما مصببان اصلی اتفاقات انزلی کسان دیگری بودند و تنها مقصر دانستن هواداران ملوان کار درستی نبود . شما به عنوان پدر فوتبال انزلی باید از جایگاهتان برای گرفتن حق فوتبال انزلی بهره ببرید .

 

========

جام قهرمانی به چه قیمتی ؟ !

اصلا درباره ی بازی صحبت نمی کنیم ، نمی گوییم از این همه شواهدی که جلوی چشمان ما رژه رفتند که رنگ جام حتما باید سرخ باشد . نمی گوییم حتی از نام سرمربی تازه آمده هم در این قهرمانی سرخ مایه گذاشتند و در حالی که امکان حضور هیچ بازیکن پرسپولیس در تمرینات تیم ملی نبود درست قبل از بازی با فولاد 9 !!! بازیکن را به تیم ملی دعوت کردند و بعد از سوت پایان بازی جام حذفی و آسودگی از قهرمانی پرسپولیس 5 بازیکن را خط زدند !!! باز هم نمی گوییم از داوری ها و نمی گوییم از روابط آشکار بین آقایان و نمی گوییم از فوتبال غیر فوتبالی ما ! همه چیزش منحصر به فرد است حتی به جای مامورین امنیتی اش همان کماندو ها و یگان های ویژه ی مبارزه با اشرار با لباس های نامتناسب با محیط ورزشی استفاده می شود . و ... اما درست است سابقه ی درگیری های بیشتر لفظی در شهر انزلی و حتی پرتاب اشیا همچون بازی ملوان - استقلال در این شهر وجود داشته است که همان ها هم ریشه یابی نشد ولی چرا در این بار این برخورد ها شدت گرفت ؟ چه تصمیماتی پیش زمینه ها را مساعد کرد ؟ چرا با وجود این همه روز خالی در تقویم ما همیشه جام حذفی ما بعد از پایان مسابقات لیگ برگزار می شود البته نسبت به سال های دور و گذشته اصلا نام حذفی نمی توان بر آن نهاد ، قبلا بازی ها مانند جام های حذفی جهان به صورت رفت و برگشت بود و تعداد بازی ها بیشتر . همینک با سیستم تک حذفی این همه تعداد بازی ها کم شده ، چه علتی دارد که این بازی های کم در کوران مسابقات لیگ برگزار نمی شود ؟ بعد از پیروزی پرسپولیس بر گسترش فولاد تبریز ( قهرمانی حذفی سال گذشته ی قرمز ها ) در سالی که پرسپولیس با تیم های ضعیف بازی برگزار کرد و همیشه میزبان هم بود ؛ عزیز محمدی گفت : در سال آینده بازی ها در قبل از پایان لیگ تمام می شود و یک سال گذشت و هنوز همان نقشه ی قبلی روی میز است ! اگر این حرف ها که فدراسیون تمایل به قهرمانی پرسپولیس داشت غیر واقعی است ؟ پس چرا خود شما این شائبه ها را با برگزاری درست جام حذفی با روندی شفاف از بین نمی برید ؟ چرا بعضی بازی ها میزبان قرعه کشی می شود و برخی دیگر میزبان بدون قرعه کشی مشخص می شود چرا مانند همه ی دنیا مراسم قرعه کشی مستقیما از تلویزیون پخش نمی شود ؟ اما می رسیم به جمعه ی سیاه فوتبال ایران در انزلی جایی که در یک اقدام کم سابقه یا بی سابقه در دنیا در محل ازدحام جمعیت که پیر و خردسال و ... نشسته است گاز اشک آور پرتاب می شود ؟ متولی این ورزش کیست ؟ چه لزومی دارد که در صورتی که فضا مساعد نیست حتما مراسم پایانی اهدای جام برگزار می شد ؟ یعنی این قدر این مسئله مهم بود که حتی لازم می شد هزاران نفر جان خود را به هر دلیلی از دست بدهند ؟ جوانمردی و قوانین فیفا به کجا افتاده اند ؟ آقایان مراسم اهدای جام برای تماشاگران است . نه اینکه تماشاگران آسیب ببینند تا یک تیم در استادیوم خالی جشن بگیرد در حالی که به گفته ی خبرگزاری دولتی 52 نفر مصدوم و 32 نفر به بیمارستان منتقل شده اند تنها 6 نفر در اثر اصابت صندلی آسیب دیده و بیشتر افراد دچار گاز گرفتگی شده اند . سه نفر شامل دو کودک و یک بزرگسال صدماتشان طوری بوده که به مرکز استان یعنی رشت انتقال پیدا کرده اند ! و سه نفر هم عنوان شده در انزلی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند . ( نقل به مضمون از سایت ایرنا ) که این خبر رسمی است و اخبار غیر رسمی حکایت از وخیم تر بودن اوضاع و حتی مرگ دو نوجوان دارد . ( که ایرنا در خبر خود تکذیب کرده است . ) مرگ دو نفر را سایت جهان ورزش مخابره کرده بود . به هر صورت در چنین وضعیتی چرا باید شادی و سرور کرد ؟ به دلیل شرایط آیا ناظرین نمی توانستند اعلام کنند شرایط مساعد نیست و مراسم را به روز دیگر مثلا در استادیوم آزادی با حضور پرسپولیسی ها منتقل کنند . به چه دلیلی دستور پرتاب گاز اشک آور که اثرات بدی دارد داده شد ؟ آن ها خوب می دانند ، اگر شخصی آلرژی داشته باشد می تواند برایش مشکل شدید تنفسی و خدای نکرده مرگ به همراه داشته باشد . خالی کردن این همه جمعیت در کمترین زمان جز به روش خشونت آمیز ممکن است ؟ چرا ؟ چون خواهان برپایی مراسم هستیم ؟ ! البته طبق اخبار رسیده ( ایرنا ) برای آرامش جمعیت سرود تیم پرسپولیس هم پخش شد ! یک نکته ای که از دید چشمان تیز بین نادیده نمی ماند سکوی سرخ رنگ اهدای جام است . که آن سکوی شرکت تبلیغاتی تماما با رنگ سرخ در پشت سر تیم قهرمان طراحی شده بود . یعنی فدراسیون که می گوید برایش فرقی ندارد که چه تیمی قهرمان شود و هیچ چیز از قبل مشخص نبود بی دلیل رنگ قرمز را برای سکوی قهرمانی انتخاب کرد ؟ آقای عزیز محمدی شما راست می گویید و اصلا برنامه ای برای قهرمانی پرسپولیس در کار نبوده اما شواهد آشکار و بی اخلاقی های صورت گرفته را چه کار می کنید ؟ امیدوارم حادثه ی انزلی از دست رفته ای نداشته باشد و حال مصدومان سریع تر مساعد شود و خانواده ها که فرزندان خود را برای دیدن یک مسابقه ی ورزشی به استادیوم ها می فرستند داغدار نشوند . آقای عزیز محمدی در بسیاری از شهرستان ها استادیوم های فوتبال تنها سرگرمی مردم هستند . دلسوزان ورزش نوبت شماست که به عرصه بیایید و ورزش را از مسائل غیر ورزشی پاک کنید . فوتبال نیاز به دروازه و توپ و داور و بازیکن و تماشاچی دارد نه گاز اشک آور ! و مسائل بو دار و غیر شفاف و ... آری ما در انزلی نبودیم ولی چیز هایی دیدیم که گویی دود گاز های اشک آوری که زنده از تلویزیون پخش می شد به ما هم اثر کرد و اشک ما را از این فوتبال ناپاک درآورد .

منبع : اینجا کلیک کنید
رایانامه : iransportanalyze@yahoo.com

 

======

این مصاحبه در حالی صورت گرفته که دولت گزینه ی جدیدی را برای ورزش معرفی کرده است و به احتمال زیاد اقای سعید لو دیگر سمتی نخواهد داشت ؟!!

سعیدلو: هواداران پرسپولیس نگران نباشند و از قهرمانی لذت ببرند

رییس سازمان تربیت‌بدنی اعلام کرد که هواداران پرسپولیس فعلا از قهرمانی لذت ببرندو نگران این تیم نباشد.

به گزارش گل به نقل از ایرنا علی سعیدلو امروز در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت: پرسپولیس و استقلال خوشبختانه در لیگ گذشته وضعیت بسیار خوبی داشتند و هر کدام به موفقیت‌های مهمی رسیدند. پرسپولیس توانست قهرمان جام‌حذفی شود و به هواداران این تیم توصیه می‌کنم در حال حاضر از قهرمانی این تیم تا می‌توانند لذت ببرند.

رییس سازمان تربیت‌بدنی در خصوص استعفای حبیب کاشانی گفت: در این خصوص فعلا اظهارنظر نمی‌کنم اما مشکلات باید حل شوند. وی در خصوص از دست دادن زمان جذب بازیکن برای باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: توصیه می‌کنم که هواداران نگران جذب بازیکنان خوب نباشند.

سعیدلو گفت: خوشبختانه در این فصل پرسپولیس و استقلال عملکرد خوب و راضی‌کننده‌ای داشته‌اند و توانستند دل هواداران‌شان را شاد کنند. باید دست به دست هم دهیم تا شاهد موفقیت‌های بیشتر این دو تیم مردمی با کمک مردم باشیم.

 

حال قهرمانی پرسپولیس در مقابل ملوان را با نائب قهرمانی جام حذفی عوض کنید . پرسپولیسی که در لیگ نتایج درخوری با بیش از ٢٠ میلیارد سرمایه گذاری را با ملوانی مقایسه کنید که بودجه اش به زور به ۴ میلیارد نیز نمیرسد .

پرسپولیسی که در دو بازی رفت برگشت لیگ به ملوان باخته بود چگونه قهرمان جام حذفی ایران شد ؟؟ آقای سعید لو خسته نباشید که طرفداران تیم مردمی استقلال و پرسپولیس رو راضی نگه داشتید و یک شهر رو عذا دار کردید ... عجرتان با خدا

/ 7 نظر / 43 بازدید
sasan

vaghean tasofbare etefaghi ke oftad ....

امیر عابد جمشیدی

بسیار متن جالبی بود امیدوارم چشم بینا و گوش شنوایی باشد تا ببیند نه مثل گوش جواد خیابانی و امسالهم ...

کوشالشاهی

زنده باد ملوان-هیچ کجای دنیا وسط سکو تماشاگران گاز اشکاور پرت نمی کنن. گیلان ملوان

ایرانی مظلوم

با دیدن صحنه های بعد بازی تازه فهمیدم تو فلسطین چی خبره . فکر کنم این نیرو ها تو اسراییل دوره دیده بودند . آدم با یه مسلمون اینجور رفتار نمیکنه . حتی به سربازای خودشون هم رحم نکردند . شلیک تیر مستقیم اشک آور وسط تماشاگرها . خجالت بکشید . واقعا" وجدان دارید . از تماشاگران کل تیمها خواهش میکنم برای فوتبال عزای عمومی اعلام کنند . ما فرزندان و برادران شما هستیم .

دكتر ابراهيم

سلام زنده باد پرسپوليس مطلبي در مورد بازي ملوان و پرسپوليس تو وبلاگم هست با نام و عنوان جمله جالب : بياييد فرهنگ را از ملواني ها ياد بگيريم : خوب است مگه نه

مهرداد

شاهين جان از متن زيبات كه گوياي واقعيت هاي فوتبال بود ممنون از هواداراني كه گاز اشكاور و فلفلي رو با جان فشاني به سوي ماموران نيروي انتظامي پرت كردن هم ممنونم دمتون گرم آبايان

بهلول

خوب بود.دردهای ما انگار جاودانه است.به وب من هم سری بزن.