سلام

ورزشگاه پیر

خوب به این عکس نگاه کنین . اره این عکس ورزشگاه پیر انزلیه. همون ورزشگاهی که خیلیها تو شاء ن خودشون نمیبینن توش پا به توپ بشن . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

همون ورزشگاهی که سالهاست سرکوفت میخوره . سالها بود که اواز قو را از یاد برده بود و دیگر نمیخواست سرش را بالا بگیرد . چه بازیکنانی که از دل همین زمین به این فوتبال معرفی نشد . چه روزها که در کنار پرواز قو سر کرده بود . دورانی که هر حریفی از این ورزشگاه میترسید و او با افتخار به نظاره پرواز قو مینشست .

اما دیشب گویی او دوباره زنده شده بود . دیشب ورزشگاه پیر انزلی چشم فرو نبست ، او بیدار بود و دیشب بغضی را که سالها در سینه داشت شکست .

اری ، دیشب اسمان انزلی از همیشه پر ستاره تر بود . دوباره صدای اواز قو شهر را فرا گرفته بود و ورزشگاه پیر انزلی قلب تپنده گیلان بود .

او دیشب دوباره سرش را بالا گرفت و دوباره پرواز قوی سپید را دید . این بار اواز قو از همیشه رساتر بود .  اوازی که سالها در سینه حبس شده بود دیشب شهر را در بر گرفته بود .

اواز قو دیشب انقدر رسا بود که خواب دریا را نیز اشفته کرده بود . صدای امواج بی قرار و اواز قو با صدای حق حق گریه ورزشگاه پیر حال و هوای شهر را عوض کرده بود .دیشب ورزشگاه پیر دو باره سرش را بالا گرفت .

و خذر بر ساق پای جوانان انزلی بوسه زد . کسانی که دیروزنمایش  بازیکنان گمنام ملوان را دیدند به ایراندوست حق دادند تا صد متر برای در اغوش گرفتن گلزن ملوان بدود .

 

گلها :

(16) محمد غلامین * (32) مرتضی فلاحتی * (80) مرتضی فلاحتی *

 

اخطارها :

حسن اشجاری * مرتضی فلاحتی *

 

تماشاگر :

12000 نفر

 

موقعیتهای گل:

1-0 : شوت سنگین حسن اشجاری از پشت محوطه جریمه با دفع ناقص دروازه بان فجر در محوطه شش قدم به محمود غلامین رسید و او با یک ضربه ارام دروازه فجر را باز کرد .

 

2-0 : ضربه کورنر جواد شیر زاد از سمت راست با ضربه سر جلال حسینی ، در پشت مدافعان فجر توپ به محسن گیاهی رسید و او نیز در میان تعلل مدافعین فجر دروازه فجر را برای بار دوم گشود .

 

3-0  : مرتضی فلاحتی هافبک جوان ملوان روی یک ضربه ایستگاهی از فاصله سی و چند متری به زیبای توپ را در گوشه دربازه فجر نشاند . (بگو مشالله ) .

 

ستاره ملوان :

با تقدیر از تمام بچه های ملوان که همگی بسیار عالی کار کردند . اشجاری ستاره بازی ملوان برگزیده شد .

 

حاشیه های دیدنی :

1- تیم ملوان انزلی بعد از پیروزی با ارزش برابر پرسپولیس هرگز دچار غرور نشد و با دوندگی و جنگندگی فرصت هر کاری را از حریف شیرازی گرفت تا شاغلام شیرازیها هم کاری نتونه از پیش ببره .

 

2- بعد از گل زیبای فلاحتی در دقیقه 80 نصرت خان حدود صد متر برای در اغوش گرفتن فلاحتی دوید که این حرکت او با تشویق تماشاگران همراه شد .

 

3- تماشاگران پرشور انزلی چی با تهیه پلاکارد بزرگی نوید صدر نشینی ملوان را داده بودند . انها با نشتن شعار ( ملوان در یک قدمی صدر جدول ) تیم محبوبشان را به یک بازی رو به جلو تشویق میکردند . ضمن اینکه دو طرف این پلاکارد عکسهایی از شاد روان سیروس قایقران نصب شده بود .

سیروس جان روحت شاد

 

4- عده ای از تماشاگران پیراهنی بزرگ پارچه ای ملوان را در ورزشگاه در دست گرفته بودند . خلاصه اینکه خوشبحالی اونهایی شد که دیروز تو ورزشگاه بازی رو دیدن .

قوی سپید انزلی

 

يادت نره ها :

مناره          ایران-انزلی-ملوان

 

 

به امید سر افرازی ملوان بابای .

 

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
foad_adidas

abaay man nokaram ee khodai jaye man khalie onjaaaaaaa Iran malavan pegah sorakheee

علي 2 آتيشه

سلااام شاهين جووونم...شايد منم جای تو بودم زير پام رو نگاه نميکردم!!!!درسته دومين اما يه نگاهی به ما ته جدولی ها هم بندازين بد نيستشااااا...خيلی چاکريم..بازم بردهای ملوان و مقام دومش رو بهت تبريک ميگم و اميدوارم تداوم داشته باشه

Ali

سلام شاهين جان.عزيزم مطلب هات بسيار زيبا بود . چشام اشک در امد.:))نوکرم bye :X:X:X:X