ملوان - برق

حميدرضا جاويد  

بازی حساس ملوان - برق راس ساعت ۲.۳۰ در ورزشگاه تختی انزلی برگزار شد . قضاوت اين ديدار بر عهده فريون اصفهانيان بود (همون داوری که بازی غمناکی که استقلال اهواز روی بحرين ، عربستان وهر چی عربه سفيد کرد و همون بازی تلخی که موجب سقوط ملوان شد رو قضاوت کرد) .

با شروع مسابقه ملوان که با حمايت تما شا گران خودی همراه بود خيلی سرعتی اغاز کرد ولی طی زد حمله ای که تيم برق در دقيقه ۷ انجام داد مسعود غلامعليزاد به زيبايی هر چه تمام تر و به کمک تير دروازه شوت سنگين مهاجم تيم حريف رو از ۶ قدمی دروازه و به کمک تير دروازه دف کرد.

زمين نا هموار انزلی وهوای بارانی از کيفيت بازی کمک کرده بود تا آنجاييکه دو تيم را مجبور به انجام بازی هوايی کرده بود .

بازی در نيمه اول چندان زيبا انجام نشد .  برقی ها هم تمام روزنه ها را بسته بودند تا ملوان به سانت روی دروازه روی آورند.

ملوان هم درغياب هافبک تکنيکی خود يعنی حسين ملکی که بعلت مصدوميت نتوانست به بازی برسد کار مشکلی در وسط زمين داشت .

در نيمه دوم هم برق اصول دفاعی را به خوبی رعايت کرد و با مديريت مرد کاربلد خود يعنی مارکار آقاجانيان بازی را به خوبی در زمين خود اداره کرد.

هادی تا‌مينی هم روی يک ضد حمله خطرناک از تيم برق با کارت قرمز مواجه شد تا کار برای ملوانيان دشوارتر شود و بازی را ده نفره ادامه دهند.

از چهره برتر ميدان ميتوان به فروارد تازه وارد ملوان اشاره کرد که از تيم اذراب اردبيل آورده شده ما تماشاگران نظاره گر اين بوديم که بازيکنان کمتر به اين بازيکن ميدادند اما او با قدرت بدنی خوب خود ۹۰  دقيقه در ميدان دويد .

مارکار آقاجانيان هم که با اينکه پا به سن گذاشته اما با روزهای اوج خود فاصله چندانی نداشت اين بود که ملوان باز هم در زمين خود به تساوی رسيد

 به اميد پيروزی های ملوان . 

                                                                   حميدرضا جاويد  

بحث کارشناسی 

ملوان در اين بازی به مساوی تن داد هر چند که تيم برق هم يکی از رقبای استخون دار ليگ يک به حساب مياد . ضمنآ همون طور که ميدونيد دو تيم اول ليگ يک به طور مستقيم به ليگ برتر راه پيدا ميکنند وتيمهای سوم و چهارم ليگ دسته يک بايد به انتظار مشخص شدن دو تيم سقوط کننده ليگ برتر باشند و طی دو بازی پلی اف چهار تيم سعود کننده به ليگ برتر و دو تيم سقوط کننده به دسته يک مشخص ميشوند.

در جدول رده بندی  سه تيم صبا باطری ، ملوان ، شهيد قندی شانسهای اول سعود به ليگ برتر ميباشند وبعد از انها برق و پيام خراسان نيز نيم نگاهی به سعود دارند.از بين اين دو تيم پيام شانس بيشتری برای سعود دارند زيرا در ورزشگاه خود از حمايت تماشاگرا ن خود سود ميبرند اما برق با اينکه ازنظر  نيرو ی جسمانی يک سرو گردن از پيام بالا تره اما به نظر من پيام شانس بيشتری برای سعود داره .

زيرا برق در دور رفت هم در برابر تيمهای بزرگ کم نمياورد اما مغلوب تيمهايی ميشد که باور کردنش سخت بود . 

اما از بين ملوان ، شهيد قندی و صبا باطری تيم صبا باطری با نيروهای با تجربه ای که در اختيار داره وبا مربی کار بلدی که در اختيار داره  تا الان صدر جدول رو از دست نداده .اما اين امکان هم وجود داره که طی هفته های اينده صبا باطریکم بياره(که اينم تا چند هفته ديگه مشخص ميشه) .

اما شهيد قندی با حمايت تماشاگرانش در داخل خانه امتيازها رو به حساب خودش واريز کرده و خودش رو به عنوان يکی از مدعيون سعود معرفی کرده .

يزد که برای اولين بار در ليگ دسته اول کشورمون صاحب يک نماينده شده از حمايت ۲۰هزار تما شا گر سود ميبرد و اين کار را برای ملوان و صبا سخت کرده .اين درست که در بين اين سه تيم ملوان از نظر اسم و عنوان وحتی از نظر تعداد تما شاگر يه سر وگردن بالا تره اما اين عناوين برای سعود ملاک نيست اگر از ملوان سعود ميخواهيم بايد حمايت خود را از اين تيم بيشتر کنيم .

 بحث در مورد بهمن صالح نيا مربی با تجربه و پر سابقه ملوان روميگذاريم برای بعد زيرا جاويد قراره طی روز های اينده يک مصاحبه کامل با بهمن خان انجام بده . 

                                                                                               shaheen 

 مسابقه

 اين مسابقه بزودی انجام ميشود و اگه بخوام يه خرده راجع بهش  توضيح بدم ميتونم بگم که مسابقه که قراره برگذار کنيم  مسابقه پيش بينی مسابقات ليگ يک و بازيهای ملوان ميباشد وجايزه اين مسابقه هم هر سری يک اکونت ۵ ساعته ميباشد که در اينده به تعداد جواييز و ميزان ان افزوده خواهد شد .

به هر حال اين مسابقه به زودی برگزار ميشه و هر هفته هم جاييزه ميديم . اين مسابقه طی اين هفته يا هفته اتی برگزار ميشود. 

اگه کسی هست که ازوبلاگ نويسی سر در مياره يه سايت  هاست به من معرفی کنه تا  عکسهايی که از ملوان توی هاردم دارم يا اسکن کردم رو توی اون سايت اپلود کنم واز اونجا لينکشون کنم توی وبلاگ قوی سپيد(ممنون).

اگه سوال يا پيشنهادی دارين بگين تا منم اگه از دستم بر بياد انجامشون بدم تا يه وبلاگ کامل داشته باشيم . 

(نتايج ديگر مسابقات و جدول رده بندی را نيز به زودی در وبلاگ ميگذارم)             

/ 4 نظر / 5 بازدید
کبراط

آقا من شرمندم که بلد نبودی یه کپی انجام بدی ... باز هم ببخشید !!

کبراط

لينکت رو می ذارم تو قسمت لينکها ... در مورد اون جدول هم که گفتی .... برای اون بايد اچ تی ام ال بلد باشی .... فکر کنم با يه کامنت و دو کامنت نشه اچ تی ام ال ياد گرفت ....

foad

salam abay damet garm ke in saito dorost kardi edamet garm midoni ke man kojam az natayejam khabar nadaram har bazi ke shod zod to sait benevis ke manam befahmam

30na

سلام شيره ملوان